Tävlingen genomförd - segrarna korade. Det gjordes fantastiska prestationer på många håll och alla var glada och nöjda, precis som det ska vara.
Välkomna tillbaka nästa år - då tror jag att vi har hittat en ny terräng !
Resultat
och som vanligt är det en del fixat manuellt så om någon hitatr nåt fel kan man ju höra av sig så ändrar vi.
En timme, en mörk stad - Du och din pannlampa - list och planering - noggrann koll på klockan - hur mycket hinner du på en timme ?
26 mars 20.30 till 21.30
Tävlingen finns nu upplag i Eventor. Men eftersom det är en närtävling syns inte tävlingen om man inte gör en aktiv sökning efter närtävlingar ( se huvudet på tävlingskalendern i Eventor ). Om man loggar in syns den också.
Den som så vill kan gärna anmäla sig via mail i stället 
PM
INBJUDAN
Earth Hour är en Klimatmanifestation. I linje med dess syfte ser vi gärna att deltagare reser kollektivt. Buss 670 avgår från Tekniska högskolan kl 18.35, 18.50 och 19.05 restid c:a 40 minuter. Bussar tillbaka in till stan avgår kl 22.00, 22.30 och 23.00. Bilister samåker givetvis i möjligaste mån.
Frågor och Svar om Earth Hour