Ungdomsserien norrfinal, Startlista

2009-08-26


H16    4890 meter    23 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  940218   David Mellin Sundbybergs IK 18:30
  930717   David Hunhammar Bromma-Vällingby SOK 18:31
  932403   Martin Olsson Täby OK 18:32
  927201   Martin Gelinder Attunda OK 18:33
  229610   Andreas Winander-Schönning Järfälla OK 18:34
  253656   Tobias Andersson OK Österåker 18:35
  930807   Rasmus Palmqvist Järfälla OK 18:36
  895427   Axel Wrådhe Attunda OK 18:37
  27798   Hampus Näsström Bromma-Vällingby SOK 18:38
  241988   Markus Hellström Sundbybergs IK 18:39
  27806   Anton Ekesiöö Bromma-Vällingby SOK 18:40
  930324   Henrik Olsson Täby OK 18:41
  343528   Mårten Holmström OK Österåker 18:42
  331372   Jonas Norell Attunda OK 18:43
  930228   Fredrik Bjernulf Sundbybergs IK 18:44
  930000   Jakob Redtzer Attunda OK 18:45
  940131   Niklas Karlsson Bromma-Vällingby SOK 18:46
  700070   Joakim Byström Järfälla OK 18:47
  429942   Josef Sandén Sundbybergs IK 18:48
  940829   Oscar Frylemo Attunda OK 18:49
  501040   Martin Løvald Hellberg Täby OK 18:50
  364859   William Erlandsson OK Österåker 18:51
  331038   Nils Gumaelius Waxholms OK 18:52


H14    3620 meter    24 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
      Emil Elmarsson Waxholms OK 18:30
  343548   Emil Lantz OK Österåker 18:31
  425173   Jonas Carlsson Sundbybergs IK 18:32
  960816   Karl Enges Attunda OK 18:33
  427938   Niklas Reje Sundbybergs IK 18:34
  33587   Daniel Roos Attunda OK 18:35
  244961   Jefta Langerak Järfälla OK 18:36
  245697   Oliver Ekesiöö Bromma-Vällingby SOK 18:37
  409852   Anton Gumaelius Waxholms OK 18:38
  245669   Karl Janrik Bromma-Vällingby SOK 18:39
  30060   Martin Herbert Täby OK 18:40
  950500   Alexander Fors Attunda OK 18:41
  244935   Isak Langerak Järfälla OK 18:42
  208924   Simon Lundin Sundbybergs IK 18:43
  247625   Johannes Knutas Attunda OK 18:44
  950116   Marcus Hammarström Waxholms OK 18:45
  951115   Martin Hunhammar Bromma-Vällingby SOK 18:46
  227316   Henrik Broberg IFK Lidingös Skid o 18:47
  436115   Erland Simonsson Sundbybergs IK 18:48
  950223   Anton Daniels Attunda OK 18:49
  231324   Oskar Sturk Waxholms OK 18:50
  343819   Simon Martelius Attunda OK 18:51
  239980   Teodor Huldt Sundbybergs IK 18:52
  350082   Lukas Olsson Väsby OK 18:53


H12    3030 meter    21 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
      Axel Elmarsson Waxholms OK 18:29
  421827   Jakob Alfredsson Attunda OK 18:31
  227308   Oliver Klingefjord IFK Lidingös Skid o 18:33
  19449   Martin Kihl Sundbybergs IK 18:35
  431065   Christian Redtzer Attunda OK 18:37
  244294   Seth Wiman Täby OK 18:39
  239985   August Heddini Sundbybergs IK 18:41
  403581   Emil Roos Attunda OK 18:43
  245658   Viktor Janrik Bromma-Vällingby SOK 18:45
  247606   Mattias Fors Attunda OK 18:47
  433375   Ludvig Samuelsson OK Österåker 18:49
  354260   Felix Ekesiöö Bromma-Vällingby SOK 18:51
  242348   Harald Eriksson Attunda OK 18:53
  227387   Måns Tistad IFK Lidingös Skid o 18:55
  347089   Gustav Aflodal Täby OK 18:57
  970405   Rickard Månkell Attunda OK 18:59
  234540   Gabriel Lundvall Täby OK 19:01
  403190   Johan Persson OK Österåker 19:03
  427939   Nils Orbert Attunda OK 19:05
  227398   Mattias Perneby IFK Lidingös Skid o 19:07
  347414   Emil Takman Attunda OK 19:09


H10    2210 meter    22 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  431172   Algot Lindestam Järfälla OK 18:30
  331648   Oscar Månkell Attunda OK 18:32
  429727   Joel Rudander Sundbybergs IK 18:34
  36430   Edvin Nordström Täby OK 18:36
  229943   Benjamin Langerak Järfälla OK 18:38
  427034   Rasmus Kihl Sundbybergs IK 18:40
  431379   Jonatan Svensson Täby OK 18:42
  246152   Linus Albinsson Järfälla OK 18:44
  347196   Ludvig Lindén Attunda OK 18:46
  431171   Malte Lindestam Järfälla OK 18:48
  427857   Viktor Lindell Attunda OK 18:50
  342390   Johan Langerak Järfälla OK 18:52
  249386   Vidar Persson Täby OK 18:54
  431264   Olle Hennert Sundbybergs IK 18:56
  423368   Johan Herbert Täby OK 18:58
  264333   Noel Waldenfjord Järfälla OK 19:00
  425172   Niklas Carlsson Sundbybergs IK 19:02
  990329   Calle Nilsson Järfälla OK 19:04
  427858   Anton Nordin Attunda OK 19:06
  239981   Hampus Huldt Sundbybergs IK 19:08
  204953   Axel Bovallius Järfälla OK 19:10
  990802   Oskar Enges Attunda OK 19:12


D16    4320 meter    10 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  239720   Liisa Wettemark Sundbybergs IK 18:34
  940605   Laura dAngelo Attunda OK 18:36
  27799   Julia Lindvall Bromma-Vällingby SOK 18:38
  330877   Agnes Lindström Attunda OK 18:40
  330830   Tove Sundh Sundbybergs IK 18:42
  979899   Katarina Hammas Attunda OK 18:44
  930420   Hilda Forsgren Täby OK 18:46
  239310   Linnea Daniels Attunda OK 18:48
  264647   Hedvig Markgren Täby OK 18:50
  241136   Tove Forshällen Attunda OK 18:52


D14    3390 meter    5 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  249381   Linnéa Granlund Täby OK 18:35
  43438   Sofia Pettersson Attunda OK 18:37
  426279   Viktoria Hallmans Väsby OK 18:39
  437052   Malin Robertsson Sundbybergs IK 18:41
  245624   Emma Bjessmo Bromma-Vällingby SOK 18:43


D12    2850 meter    17 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  347020   Matilda Salén Täby OK 18:30
  345318   Isabella Enfors Tapper IFK Lidingös Skid o 18:32
  970418   Alice dAngelo Attunda OK 18:34
  245162   Alexandra Reje Sundbybergs IK 18:36
  227320   Emilia Ganslandt IFK Lidingös Skid o 18:38
  244169   Astrid Simonsson Sundbybergs IK 18:40
  347029   Hanna Hänström Täby OK 18:42
  341864   Clara Sturk Waxholms OK 18:44
  249382   Emma Hagrot Täby OK 18:46
  343934   Rebecca Waldenfjord Järfälla OK 18:48
  19447   Karin Jäderberg Attunda OK 18:50
  347397   Vera Markgren Täby OK 18:52
  418075   Agnes Lundqvist Järfälla OK 18:54
  431095   Miranda Wide Irlander Attunda OK 18:56
  418074   Emelie Urzander Järfälla OK 18:58
  227390   Greta Forsgren Täby OK 19:00
  437051   Ellen Robertsson Sundbybergs IK 19:02


D10    2110 meter    9 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  23206   Emmy Albinsson Järfälla OK 18:33
  234584   Malin Lundvall Täby OK 18:35
  404133   Vera Bogren Sundbybergs IK 18:37
  347096   Selma Gumaelius Waxholms OK 18:39
  426946   Jonna Lundbäck Järfälla OK 18:41
  228016   Andrea Törnqvist Väsby OK 18:43
  353499   Malin Dahlbäck OK Österåker 18:45
  423369   Anna Herbert Täby OK 18:47
  431173   Elin Södersten Järfälla OK 18:49


U4    3380 meter    4 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  427869   Emma Takman Attunda OK  
  331428   Johanna Hallstedt Attunda OK  
  343892   Patrik Johansson Attunda OK  
  345223   Isabell Sjöberg OK Österåker  


U3    2880 meter    7 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  353951   Emilia Svensson Attunda OK  
  331564   Madeleine Hallstedt Attunda OK  
  417491   Samuel Holmström Attunda OK  
  245634   Mattias Näsström Bromma-Vällingby SOK  
  15120   Felix Tarandi IFK Lidingös Skid o  
  234664   Pontus Marco-Karlsson OK Österåker  
  234700   Peter Malmberg Waxholms OK  


U2    2200 meter    19 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  241191   Amanda Fors Attunda OK  
  432986   Anton Alfredsson Attunda OK  
  43016   Emil Jorven-Bernegard Attunda OK  
  427868   Felix Bengtsson Attunda OK  
  427856   Ludvig Nordin Attunda OK  
  347203   Samuel Lindén Attunda OK  
  352455   Ture Thörnvik Attunda OK  
  403199   Veronica Redtzer Attunda OK  
  431261   Sofie Berglund Bromma-Vällingby SOK  
      Gösta Elfgren IFK Lidingös Skid o  
      Jakob Dahlöf IFK Lidingös Skid o  
  418072   Ludvig Lindström Järfälla OK  
  239971   Alicia Nilsson Sundbybergs IK  
  417396   Jonathan Ståhl Sundbybergs IK  
  241975   Tobias Abrahamsson Sundbybergs IK  
  347120   Anton Hänström Täby OK  
  431379   Jonatan Svensson Täby OK  
  431118   Linnea Johansson Täby OK  
  431119   Svante Johansson Täby OK  


U1    1890 meter    47 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  212047   Albin Karlsson Attunda OK  
  231261   Alva Spennare Attunda OK  
  212068   Ebba Johansson Attunda OK  
  246630   Elsa Nordin Attunda OK  
  41772   Emil Sone Attunda OK  
  212090   Emil Wisell Attunda OK  
  212088   Ida Spennare Attunda OK  
  427862   Wiktor Enges Attunda OK  
  245625   Afif Namaani Bromma-Vällingby SOK  
  431261   Jesper Berglund Bromma-Vällingby SOK  
  354252   Jesper Carlsson Bromma-Vällingby SOK  
  354258   Julia Danasten Bromma-Vällingby SOK  
  245636   Lukas Lantto Bromma-Vällingby SOK  
  437095   Stina Meyersson Bromma-Vällingby SOK  
  245607   Thea Rudeborg Bromma-Vällingby SOK  
  437093   Tilda Bjurner Bromma-Vällingby SOK  
  362093   Erik Bovallius Järfälla OK  
  420080   Isa Lundqvist Järfälla OK  
  431179   Isak Södersten Järfälla OK  
  431174   Jennie Bergström Järfälla OK  
  426949   Johan Lundbäck Järfälla OK  
  920919   Oskar Nilsson Järfälla OK  
  239987   Aida Heddini Sundbybergs IK  
  239984   Elvira Ström Sundbybergs IK  
  239991   Grim Tjernström Sundbybergs IK  
  239963   Joel Dahlén Sundbybergs IK  
  431265   Johan Hennert Sundbybergs IK  
  19404   Kajsa Bogren Sundbybergs IK  
  239969   Simon Melander Sundbybergs IK  
      Edvin Oberger Täby OK  
  36627   Fredrik Hansson Täby OK  
      Ida Hänström Täby OK  
  36491   Maja Sandvik Täby OK  
  36609   Malin Hansson Täby OK  
  435863   Olivia Lavén Täby OK  
  330702   Vakant 1 Täby OK  
  330735   Vakant 2 Täby OK  
  330738   Vakant 3 Täby OK  
  355747   Vakant 4 Täby OK  
  355716   Vakant 5 Täby OK  
  245944   Anton Karls Väsby OK  
  245909   Sofia Karls Väsby OK  
      Anna Edlund Waxholms OK  
      Calle Hallsenius Waxholms OK  
      Oskar Edlund Waxholms OK  
      Sara Sundin Waxholms OK  
      Sofia Sundin Waxholms OK  


INSK    1590 meter    3 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  239303   Eric DAngelo Attunda OK  
  341049   Mia Birkedal Attunda OK  
      Niklas Svensson Järfälla OK  


Skapad 2009-08-25 23:16:32 med OLA version 4.1.3