Ungdomsserien norrfinal, Klassresultatlista

2009-08-26


D10 2110 meter 9 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Selma GumaeliusWaxholms OK16:240:00
2Malin DahlbäckOK Österåker17:030:39
3Anna HerbertTäby OK19:092:45
4Andrea TörnqvistVäsby OK20:143:50
5Vera BogrenSundbybergs IK22:075:43
6Emmy AlbinssonJärfälla OK25:549:30
Jonna LundbäckJärfälla OKEj start
Malin LundvallTäby OKEj start
Elin SöderstenJärfälla OKEj start

D12 2850 meter 17 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Emma HagrotTäby OK25:440:00
2Hanna HänströmTäby OK28:322:48
3Astrid SimonssonSundbybergs IK31:456:01
4Alice dAngeloAttunda OK32:166:32
5Rebecca WaldenfjordJärfälla OK32:286:44
6Isabella Enfors TapperIFK Lidingös Skid o OK33:277:43
7Ellen RobertssonSundbybergs IK34:529:08
8Emelie UrzanderJärfälla OK36:1810:34
9Miranda Wide IrlanderAttunda OK38:4513:01
10Agnes LundqvistJärfälla OK38:5613:12
11Matilda SalénTäby OK40:3314:49
12Emilia GanslandtIFK Lidingös Skid o OK40:4214:58
13Vera MarkgrenTäby OK40:5515:11
14Karin JäderbergAttunda OK44:4419:00
Clara SturkWaxholms OKEj godk.
Alexandra RejeSundbybergs IKEj godk.
Greta ForsgrenTäby OKEj start

D14 3390 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Emma BjessmoBromma-Vällingby SOK35:080:00
2Sofia PetterssonAttunda OK40:185:10
3Malin RobertssonSundbybergs IK53:2618:18
4Linnéa GranlundTäby OK63:2228:14
Viktoria HallmansVäsby OKEj start

D16 4320 meter 10 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Hilda ForsgrenTäby OK36:090:00
2Laura dAngeloAttunda OK36:450:36
3Hedvig MarkgrenTäby OK38:172:08
4Tove ForshällenAttunda OK42:566:47
5Katarina HammasAttunda OK43:347:25
6Liisa WettemarkSundbybergs IK44:568:47
7Agnes LindströmAttunda OK46:1410:05
8Linnea DanielsAttunda OK47:4411:35
9Tove SundhSundbybergs IK53:2917:20
10Julia LindvallBromma-Vällingby SOK57:1221:03

H10 2210 meter 21 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Edvin NordströmTäby OK14:520:00
2Joel RudanderSundbybergs IK15:220:30
3Johan HerbertTäby OK16:181:26
4Calle NilssonJärfälla OK16:582:06
5Oscar MånkellAttunda OK17:282:36
6Viktor LindellAttunda OK18:183:26
7Niklas CarlssonSundbybergs IK18:393:47
8Malte LindestamJärfälla OK19:254:33
9Algot LindestamJärfälla OK19:334:41
10Johan LangerakJärfälla OK20:025:10
11Vidar PerssonTäby OK20:225:30
12Benjamin LangerakJärfälla OK20:445:52
13Noel WaldenfjordJärfälla OK21:056:13
14Ludvig LindénAttunda OK22:197:27
15Oskar EngesAttunda OK22:317:39
16Linus AlbinssonJärfälla OK22:367:44
17Rasmus KihlSundbybergs IK24:259:33
18Olle HennertSundbybergs IK25:3410:42
19Anton NordinAttunda OK33:5319:01
Hampus HuldtSundbybergs IKEj godk.
Axel BovalliusJärfälla OKEj start

H12 3030 meter 21 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Mattias PernebyIFK Lidingös Skid o OK27:320:00
2Nils OrbertAttunda OK31:474:15
3Mattias ForsAttunda OK34:056:33
4Rickard MånkellAttunda OK35:077:35
5Johan PerssonOK Österåker38:1810:46
6Måns TistadIFK Lidingös Skid o OK38:3511:03
7Oliver KlingefjordIFK Lidingös Skid o OK39:5312:21
8Harald ErikssonAttunda OK40:5913:27
9Emil TakmanAttunda OK43:1915:47
10Axel ElmarssonWaxholms OK44:3116:59
11Emil RoosAttunda OK46:2218:50
12Jakob AlfredssonAttunda OK50:4323:11
13Felix EkesiööBromma-Vällingby SOK52:1524:43
14Ludvig SamuelssonOK Österåker68:1140:39
15Martin KihlSundbybergs IK78:5151:19
Gabriel LundvallTäby OKEj godk.
August HeddiniSundbybergs IKEj start
Viktor JanrikBromma-Vällingby SOKEj start
Christian RedtzerAttunda OKEj start
Gustav AflodalTäby OKEj start
Seth WimanTäby OKEj start

H14 3620 meter 24 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Martin HunhammarBromma-Vällingby SOK29:040:00
2Daniel RoosAttunda OK31:082:04
3Alexander ForsAttunda OK31:482:44
4Martin HerbertTäby OK33:204:16
5Jefta LangerakJärfälla OK33:314:27
6Simon MarteliusAttunda OK37:308:26
7Johannes KnutasAttunda OK39:2910:25
8Karl EngesAttunda OK39:5810:54
9Isak LangerakJärfälla OK40:3611:32
10Anton GumaeliusWaxholms OK40:4011:36
11Emil LantzOK Österåker42:3813:34
12Oskar SturkWaxholms OK44:4615:42
13Anton DanielsAttunda OK46:0316:59
14Oliver EkesiööBromma-Vällingby SOK47:3118:27
15Niklas RejeSundbybergs IK51:1822:14
16Henrik BrobergIFK Lidingös Skid o OK51:4022:36
17Marcus HammarströmWaxholms OK53:5224:48
18Jonas CarlssonSundbybergs IK54:0124:57
19Lukas OlssonVäsby OK58:3529:31
20Erland SimonssonSundbybergs IK61:1332:09
Emil ElmarssonWaxholms OKEj godk.
Teodor HuldtSundbybergs IKEj godk.
Simon LundinSundbybergs IKEj start
Karl JanrikBromma-Vällingby SOKEj start

H16 4890 meter 23 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Axel WrådheAttunda OK33:040:00
2Rasmus PalmqvistJärfälla OK34:061:02
3Joakim ByströmJärfälla OK35:502:46
4Niklas KarlssonBromma-Vällingby SOK36:573:53
5Martin GelinderAttunda OK37:104:06
6Fredrik BjernulfSundbybergs IK38:255:21
7Nils GumaeliusWaxholms OK39:136:09
8Jakob RedtzerAttunda OK40:237:19
9David HunhammarBromma-Vällingby SOK41:308:26
10Tobias AnderssonOK Österåker45:3412:30
11Oscar FrylemoAttunda OK49:5316:49
12Henrik OlssonTäby OK51:5518:51
13Mårten HolmströmOK Österåker54:5321:49
14Hampus NäsströmBromma-Vällingby SOK59:0626:02
15Andreas Winander-SchönningJärfälla OK61:2028:16
16Josef SandénSundbybergs IK64:1731:13
17Markus HellströmSundbybergs IK66:3333:29
18William ErlandssonOK Österåker73:1440:10
Anton EkesiööBromma-Vällingby SOKEj godk.
David MellinSundbybergs IKEj godk.
Jonas NorellAttunda OKEj start
Martin Løvald HellbergTäby OKEj start
Martin OlssonTäby OKEj start

INSK 1590 meter 6 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
Eric DAngeloAttunda OKGodkänd
Julia SvenssonAttunda OKGodkänd
Mia BirkedalAttunda OKGodkänd
Niklas SvenssonJärfälla OKGodkänd
Sara SundinWaxholms OKGodkänd
Sofia SundinWaxholms OKGodkänd

U1 1890 meter 43 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Joel DahlénSundbybergs IK16:090:00
2Lukas LanttoBromma-Vällingby SOK17:231:14
3Tilda BjurnerBromma-Vällingby SOK18:071:58
4Albin KarlssonAttunda OK18:102:01
5Kajsa BogrenSundbybergs IK19:163:07
6Julia DanastenBromma-Vällingby SOK19:393:30
7Oskar NilssonJärfälla OK20:104:01
8Ida HänströmTäby OK20:294:20
9Johan LundbäckJärfälla OK20:314:22
10Elsa NordinAttunda OK20:364:27
11Ebba JohanssonAttunda OK20:554:46
12Ida SpennareAttunda OK21:125:03
13Thea RudeborgBromma-Vällingby SOK21:295:20
14Fredrik HanssonTäby OK22:025:53
15Olivia LavénTäby OK22:326:23
16Erika LavénTäby OK24:158:06
17Isak SöderstenJärfälla OK25:389:29
17Malin HanssonTäby OK25:389:29
19Anton KarlsVäsby OK25:469:37
20Sofia KarlsVäsby OK26:009:51
21Erik BovalliusJärfälla OK26:1110:02
22Stina MeyerssonBromma-Vällingby SOK27:4911:40
23Wiktor EngesAttunda OK27:5111:42
24Alva SpennareAttunda OK27:5511:46
25Emil SoneAttunda OK28:2912:20
26Elvira StrömSundbybergs IK29:3013:21
27Anna SahlénTäby OK31:0614:57
28Jonathan StåhlSundbybergs IK32:3016:21
29Johan HennertSundbybergs IK32:3116:22
30Emil WisellAttunda OK41:1125:02
31Simon MelanderSundbybergs IK46:0829:59
Isa LundqvistJärfälla OKEj start
Vakant 4Täby OKEj start
Aida HeddiniSundbybergs IKEj start
Jesper CarlssonBromma-Vällingby SOKEj start
Vakant 5Täby OKEj start
Jesper BerglundBromma-Vällingby SOKEj start
Afif NamaaniBromma-Vällingby SOKEj start
Grim TjernströmSundbybergs IKEj start
Jennie BergströmJärfälla OKEj start
Edvin ObergerTäby OKEj start
Maja SandvikTäby OKEj start
Vakant 2Täby OKEj start

U2 2200 meter 19 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Jakob DahlöfIFK Lidingös Skid o OK21:170:00
2Gösta ElfgrenIFK Lidingös Skid o OK21:230:06
3Veronica RedtzerAttunda OK22:231:06
4Anton HänströmTäby OK22:341:17
5Amanda ForsAttunda OK24:283:11
6Jonatan SvenssonTäby OK24:433:26
7Svante JohanssonTäby OK25:464:29
8Ludvig LindströmJärfälla OK26:365:19
9Anton AlfredssonAttunda OK27:005:43
10Felix BengtssonAttunda OK27:075:50
11Marcus Salomon-SörensenAttunda OK27:386:21
12Samuel LindénAttunda OK28:437:26
13Linnea JohanssonTäby OK29:208:03
14Ludvig NordinAttunda OK31:4410:27
15Alicia NilssonSundbybergs IK32:0210:45
16Sofie BerglundBromma-Vällingby SOK32:3711:20
17Tobias AbrahamssonSundbybergs IK33:2912:12
Emil Jorven-BernegardAttunda OKEj start
Ture ThörnvikAttunda OKEj start

U3 2880 meter 7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Felix TarandiIFK Lidingös Skid o OK50:080:00
2Mattias NäsströmBromma-Vällingby SOK55:375:29
3Emilia SvenssonAttunda OK58:258:17
4Peter MalmbergWaxholms OK72:3122:23
Pontus Marco-KarlssonOK ÖsteråkerEj godk.
Madeleine HallstedtAttunda OKEj start
Samuel HolmströmAttunda OKEj start

U4 3380 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Emma TakmanAttunda OK42:530:00
2Johannes HenrikssonBromma-Vällingby SOK52:029:09
3Isabell SjöbergOK Österåker53:4110:48
4Patrik JohanssonAttunda OK59:3916:46
Johanna HallstedtAttunda OKEj start


Skapad 2009-08-26 22:31:47 med OLA version 4.1.3